Nové znalosti = cesta k dalšímu rozvoji organizace + zvýšení kvality poskytovaných služeb
Registrační číslo projektu: CZ.2.17/2.1.00/36298
Období realizace: 1. 8. 2013 – 31. 12. 2014
Hlavním cílem projektu bylo realizovat sérii rozvojových aktivit, které umožnily stabilizaci a další rozvoj SPCCH a také zvýšení kvality vybraných Svazem poskytovaných služeb znevýhodněným osobám.
Specifické cíle projektu:
1) Zvýšení kvality poskytovaných služeb ze strany SPCCH jeho klientům, znevýhodněným osobám
Vyšší kvality poskytovaných služeb bylo dosaženo díky vzdělávání zaměstnanců SPCCH a vybraných dobrovolníků, kteří se Svazem dlouhodobě spolupracují a podílejí se na přímé práci s klienty. Vybraní zaměstnanci SPCCH se v rámci projektu zúčastnili odborných kurzů zaměřujících se na práci se seniory a zdravotně postiženými a nově získali další zkušenosti a dovednosti v oblasti trénování paměti a také v rámci nordic walkingu, který je jedním ze stěžejních projektů Svazu. Zároveň je v organizaci při práci s klienty nově využívána technika videotréninku interakcí.
2) Systematizace fundraisingu jako jednoho ze zásadních nástrojů pro zajištění dlouhodobé stability a další rozvoj Svazu
V oblasti získávání finančních zdrojů byly v rámci projektu komplexně nastaveny procesy a strategie Svazu v oblasti fundraisingu. Pro tyto účely proběhla série školení a konzultací, přičemž je zcela nově vytvořena pozice fundraisera, který má danou problematiku na starosti. Na realizaci jednotlivých aktivit v oblasti fundrasingu se kromě zmíněného zaměstnance SPCCH významnou měrou podílí rovněž pro tyto účely proškolení dobrovolníci. Tento způsob zajištění fundraisingu navazuje na dlouholetou tradici a charakter práce Svazu, kdy je značná část aktivit SPCCH zajišťována na dobrovolnické bázi.
3) Další rozvoj organizace prostřednictvím vybraných nástrojů
Pro účely dlouhodobé stabilizace a dalšího rozvoje Svazu bylo zároveň realizováno několik odborných školení (odborné kurzy v oblasti IT, ekonomického řízení organizace nebo práce s webem a databází SPCCH), či kurzů zaměřujících se na manažerské dovednosti (koučing, efektivní komunikace). Důležitým nástrojem pro další rozvoj organizace bylo zavedení systematické supervize vedoucích pracovníků a dobrovolníků.
Evropský sociální fond
Praha a EU – Investujeme do Vaší budoucnosti
Sdílet na facebook