spcch

Máš jen jednu šanci

22.05.2012 | | autor: zpět

 

Pražská premiéra dokumentárního filmu, který zachycuje průběh unikátní expedice pacientů nemocných roztroušenou sklerózou na nejvyšší horu Afriky Kilimanjaro, proběhne v pondělí 28. května  v kině Světozor.

17členná expedice, jejímiž členy bylo i 5 pacientek nemocných roztroušenou sklerózou se na podzim roku 2010 vydala do Afriky, kde zdoláním vrcholu Kilimanjaro dokázala, že jít za svými sny, má svůj význam. A že nevylěčitelnou nemocí život nekončí. Členkou expedice byla i 1 pacientka na invalidním vozíku. Expedice byla dokonce první svého druhu na světě.

Strhující příběh vypovídá o cestě za hranice všedních dnů, překonávání limitů i zákeřné nemoci. Je také o objevování Afriky a setkání s dětmi ze slumu v Nairobi a návštěvě tamější školy, kterou provozuje česká humanitární organizace.

Výtěžek z filmu půjde na podporu nemocných roztroušenou sklerózou. Během premiéry vystoupí také zpěvačka Hana Robinson, která taktéž trpí RS. Představení v kině Světozor začíná 28. května ve 20:30, vstupně je 80 Kč.

 

více informací v příloze

spcch tiskova-zprava-rs-kilimanjaro.pdf stáhnout
© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.