spcch

Březnové číslo časopisu Můžeš

05.03.2012 | | autor: zpět

Vychází březnové časopisu ,,Můžeš" ve kterém naleznete reportáže, rozhovory a málo známá fakta o tom, jaké potíže mají lidé s handicapem, pokud se potýkají navíc ještě s nadváhou.

Přední evropský specialista na chirurgickou léčbu obezity profesor Karlovy univerzity Martin Fried například tvrdí, že obezita může být nemoc celého organismu, a tak mnohdy je nutný radikální a přitom komplexní lékařský zákrok.

Pro lidi odkázané na vozík představuje nadváha větší komplikace než pro většinu populace, a tak nutriční terapeutka Lada Nosková vozíčkářům doporučuje kromě jiného, aby si dávali večer pozor na sacharidy a dodržovali pitný režim.

Třístránková fotoreportáž Jana Šilpocha zavede čtenáře do bezbariérového divadla Barka v Brně, které hostilo druhý ročník tanečního festivalu lidí s handicapem.

V rubrice Nové zahraniční technologie představujeme netradiční řešení pohybu paraplegiků v terénu z dílny italského návrháře.

V tipech na víkend přinášíme přehled akvaparků, které jsou vstřícné pro vozíčkáře a mají pro ně uzpůsobeny nejen příjezdy k bazénům, ale nabízejí např. i nižší vstupné a další výhody.

O nezvyklé terapii vozíčkáře Roberta Novotného píšeme v reportáži z umělé horolezecké stěny, kam chodí trénovat. Robert Novotný má za sebou navíc plavecký maraton a chystá se na další.

V Itálii upravují vůz Kia Soul pro vozíčkáře tak, že do něj lze najet zadními dveřmi. Detaily se lze dočíst v rubrice Auto Moto v článku pod titulkem Na vozíku až za volant po italsku.

Potížím, které způsobuje sociální reforma, se věnuje dvoustránková Poradna. Odborníci v ní odpovídají na dotazy čtenářů, kteří si s některými novinkami nevědí rady.

 

Zdoj: více na www.helpnet.cz

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.