spcch

Bezbariérová doprava v Praze a okolí

05.08.2011 | | autor: Marie Říhová zpět

Bezbariérovou dopravu pro lidi se zdravotním a telěsným postižením poskytují v Praze dvě spolupracující firmy, které disponující sedmi speciálně upravenými mikrobusy se společným dispečinkem, kde si lidé mají možnost tuto službu objednat.

Poskytovaná bezbariérová doprava je určena všem lidem se zdravotním a tělesným postižením (držitelé průkazů ZTP a ZTP/P včetně doprovodu), převážně vozíčkářům na území hl. města Prahy a v jejím okolí.

Přístupná doprava je jednou ze základních podmínek pro začlenění osob se zdravotním postižením do společnosti. Možnost pohybu po městě je pro osoby na vozíku stejně důležitá jako pro kohokoliv jiného. Provozováním bezbariérových mikrobusů nabízí firmy alternativní řešení dopravy pro lidi s postižením převážně v Praze a okolí, kteří v důsledku svého zdravotního stavu nemohou využít jiných možností dopravy.

Dopravu využívají nejen soukromí zájemci ale i různá občanská sdružení po celé ČR. Tuto dopravu si lidé mají možnost objednat u p. Popeláře a to buď telefonicky (+420 602 26 70 40), mailem autodoprava.popelar@centrum.cz nebo stačí vyplnit objednávku přímo na určitý termín. V mnoha případech, zejména pro organizace dopravu nejen zajišťují, ale i organizují.

Využívání této služby má neustále zvyšující tendenci, což jistě ovlivňuje také ochota řidičů mikrobusů, kteří poskytují služby i nad rámec svých běžných povinností.
 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.